اطلاعات برای تازه واردین

 

دانستنی ها برای تازه واردین به کانادا

 

خرید بلیط
قیمت بلیط هواپیما به مقصد کانادا بستگی به زمان سفر و شرکت هواپیمایی مورد نظر فرق می کند. در صورتی که حدود زمانی و برنامه سفر شما مشخص است، بهتر است سریعتر بلیط سفر را تهیه کنید. قیمتهای بلیط معمولا هر چه به زمان پرواز نزدیکتر میشود، پرهزینه تر و کمیاب تر میشوند.

 

برنامه ریزی سفر را با کمک یک مشاور با تجربه سفر از یک آژانس معتبر انجام دهید. مشاورین مهاجرت معمولا اطلاعات بسیاری خوبی از زمان پرواز هواپیمایی های مختلف، زمان توقف بین دو پرواز، قیمتهای ویژه و سایر شرایط شرکتهای مختلف هوایی دارند.

برای دارندگان پاسپورت ایرانی، بسیاری از کشورهای بین راهی ویزای ترانزیت لازم دارند که تهیه ویزای ترانزیت از این کشورها نیز به عهده آژانس است.


ورود به کانادا برای اولین بار
در داخل هواپیما یک کارت آبی که اظهاریه گمرکی نامیده می شود به شما داده میشود. لازم است که این کارت را به دقت تکمیل کنید. در این کارت از شما اطلاعات مربوط به وسایل شخصی و پول نقد سوال میشود که بایستی بدقت پاسخ داده شود. پس از توقف هواپیما و ورود به سالن ورود باید به قسمت مربوط به مهاجرین مراجعه کنید. در این قسمت کارهای مربوط به بررسی ویزا، گذرنامه و برگه تایید ویزا و اظهارنامه گمرکی انجام خواهد شد.

در این قسمت از میزان دارایی نقدی که به همراه دارید هم سوال خواهد شد. بسیار مهم است که مبلغ دقیق پول نقدی که به همراه دارید را اعلام کنید.


بعد از بررسی اولیه، ویزای الصاقی در پاسپورت، باطل می شود و نسخه زیرین برگ تاییدیه ویزا توسط افسر مهاجرت تکمیل و برای کارت اقامت دائم اقدام خواهد شد. لازم است که برای دریافت اقامت دائم یک آدرس دائم در کانادا ارائه کنید.

 

کارتهای شناسایی اولیه

 کارت اقامت دائم  - PR card
کارت اقامت دائم برای رفت و آمد به کانادا و از کانادا مورد استفاده است.

 

کارت ملی -  Social Insurance Number

کارت ملی برای تمامی کسانی که در کانادا اقامت دائم دارند صادر میشود و یک عدد نه رقمی است. تمامی سوابق کاری، کردیت و بانکی با استفاده از این شماره

 

  - کارت بیمه و درمان عمومیHealth Card

نود روز بعد از ورود به کانادا میتوانید برای کارت بیمه و درمان عمومی اقدام کنید. این کارت برای مراجعه به پزشکان عمومی، تخصصی و بیمارستانها استفاده خواهد شد.


اطلاعات مفید روزهای اول ورود
آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی
از مهمترین کارهای اولیه بعد از ورود آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی کانادا است. سرویس حمل و نقل عمومی در کانادا شامل اتوبوس، تراموا و مترو است. استفاده از تاکسی به هیچوجه با صرفه نیست و لازم است از ابتدا با روش استفاده از اتوبوس و مترو آشنا شوید. تمامی مسیرهای مترو و اتوبوس ها شهری در نقشه ویژه ای طراحی شده است و به رایگان در اختیار عموم قرار میگیرد.

آدرس یابی
شناختن خیابان ها و شیوه یافتن آدرس ها برای انجام امور اولیه خیلی مهم است. بسیاری خیابانها دارای اشکال مرتب هندسی هستند که به آدرس یابی کمک میکند. نقشه تمامی شهرها و حومه در کانادا موجود است. در این نقشه علاوه بر نام خیابان ها، شماره پلاک ساختمانها (بطور تقریبی) در طول خیابان نیز مشخص شده است .کافیست بدانید مقصد مورد نظر شما با چه پلاکی و در کدام جهت خیابان ( شرق یا غرب ) قرار دارد. آنگاه با مراجعه به نقشه می توانید حدود تقریبی یا حتی دقیق آن را بیابید.سپس با مراجعه به نقشه مسیر اتوبوس و مترو ، تصمیم بگیرید که برای رسیدن به مقصد تا چه مسیری را با مترو و چه مسیری را با اتوبوس طی کنید.

حساب بانکی
یکی از مهمترین کارهای هفته اول ورود به کانادا باز کردن حساب بانکی است.

 

Adsense

حساب کاربری

با حساب کاربری وارد شود

آماده اقدام هستید؟

کافیست با یکی از کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید

کلیک کنید

ارتباط با ما

10265 Yonge St, Unit 100

RichmondHill, Ontario

L4C 4Y7, Canada

 001.905.370.0160

تهران - سید خندان - خ خیرمندی -پلاک 33 واحد 5 

 2287.8271

تلفن مستقیم به کانادا  
 8280.2168  از تهران
021.8280.2168   از موبایل
   
   
arshaweb.com